****************************

TARGI KARIERY W OPALENICKIM ZESPOLE SZKÓŁ

25 marca po raz drugi w historii Zespołu Szkół w Opalenicy zorganizowane zostały Targi Kariery, czyli oryginalna prezentacja oferty edukacyjnej opalenickiej placówki. Dzięki zaangażowaniu organu prowadzącego, czyli Gminy Opalenica, a przede wszystkim burmistrza Tomasza Szulca - w Targach wzięła udział młodzież z okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych.

Wśród gości znaleźli się nie tylko uczniowie szkół znajdujących się w gminie Opalenica, ale również młodzież z Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla, Buku, Michorzewa czy Grzebieniska. Zarówno młodzież, jak i ich opiekunowie podkreślali, że Targi zorganizowane zostały z rozmachem i były doskonałą promocją Zespołu Szkół.

 

Już około godziny 10 budynek przy ulicy Gimnazjalnej wypełnił się młodzieżą, której przewodnikami i opiekunami, byli uczniowie Liceum i Technikum. O 10.30 wszyscy spotkali się w hali OSiR, gdzie dyrektor szkoły Irena Nawrocka powitała młodzież i nauczycieli, a burmistrz Opalenicy uroczyście otworzył Targi. Wśród gości zwiedzających stoiska znaleźli się także zastępca burmistrza Opalenicy Paweł Jakubowski, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Mateusz Skrobała oraz prezes Opalenickiej Izby Gospodarczej, a także prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Jan Adamczewski.

Na Targach Kariery zaprezentowali się również pracodawcy (Gminne Składy Opalenica, ASCO – ELECTRIC AUTOMATYKA, POMIARY i INSTALACJE Andrzej Kęsy, Salon Fryzjerski „U Agi” Agnieszka Wojtala, BMM Sp. z o.o., Nordzucker Polska S.A), wyższe uczelnie współpracujące ze szkołą (Wydział Matematyki UAM, Wyższa Szkoła Bankowa, Koło Naukowe Logistyka Politechnika Poznańska, Wydział Ekonomiczno – Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego, Fundacja AFS) oraz instytucje związane z klasami służb mundurowych (Komenda Powiatowa PSP w Nowym Tomyślu, OSP z Opalenicy, Komenda Powiatowa Policji z Nowego Tomyśla, Wojskowa Komenda Uzupełnień z Nowego Tomyśla oraz Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z Poznania).

 

 

Tegoroczni absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych zwiedzali stoiska promujące klasy Liceum (akademicką – profil lingwistyczno – europejski i psychologiczno – pedagogiczny, prozdrowotną, matematyczno – informatyczną, turystyczno – sportową i mundurową), Technikum (technik logistyk, informatyk i ekonomista) oraz Branżową Szkołę I Stopnia. Kandydaci mieli okazję porozmawiania zarówno z uczniami, jak i nauczycielami. Odbył się również pokaz kick-boxingu.

Opiekunowie młodzieży  i zaproszeni goście mogli zrelaksować się w kąciku kawowym, w którym licealiści serwowali słodkości ofiarowane przez sponsora – opalenickie Gminne Składy.

Bogata oferta Zespołu Szkół w Opalenicy zostanie zaprezentowana raz jeszcze w ramach tradycyjnych Drzwi Otwartych, które będą miały miejsce 4 kwietnia o godzinie 16.30 w budynku szkoły. Na to wydarzenie dyrekcja, nauczyciele i uczniowie już dziś serdecznie zapraszają.

 

 

Elżbieta Mortka
Izabela Trzeciak

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk