****************************

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW ROCZNIKA 2018/2019

Pożegnanie maturzystów w ZS w Opalenicy 26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół w Opalenicy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych, Burmistrz Miasta i Gminy Opalenica, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy ZS oraz oczywiście absolwenci - uczniowie klas liceum ogólnokształcącego, technikum oraz liceum dla dorosłych.

Dwoje z nich, Tomasz Manyś z liceum, z klasy o profilu politechnicznym oraz Martyna Beszterda - uczennica klasy technikum logistycznego, zdobyło tytuł „Złotego Absolwenta" i uhonorowanych zostało przez starostwo medalem „Złotego Absolwenta", a także otrzymało stypendia w wysokości 1000 zł ufundowane przez Urząd Miejski w Opalenicy. Wielu uczniów opalenickiej szkoły średniej otrzymało także nagrody książkowe za ich zaangażowanie w życie szkoły, sukcesy na polu nauki, sportu i kultury. Życzenia i podziękowania składali absolwentom przedstawiciele władz samorządowych - pan Edwin Pigla - przedstawiciel powiatu nowotomyskiego oraz Pan Burmistrz - Tomasz Szulc, Pani Dyrektor ZS w Opalenicy - Irena Nawrocka, a także młodsi koledzy, których reprezentowała Iga Buda z pierwszej klasy liceum. Oprawą muzyczną uroczystości zajęły się uczennice klasy trzeciej gimnazjum z ZS w Opalenicy - Michalina Zapłata (pianino) oraz Zuzanna Marchewka (saksofon). Na zakończenie uroczystości głos zabrali także sami absolwenci i w słowach wypowiedzianych przez Martynę Beszterdę oraz kwiatach złożonych na ręce wszystkich nauczycieli i pracowników, wyrazili swoją wdzięczność i zapewnili o dozgonnej pamięci.

 

 

 

Piotr Marchewka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk