****************************

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W ZESPOLE SZKÓŁ

W poniedziałek 2 września młodzież opalenickiego Zespołu Szkół uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2019/2020. Inaugurację w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji poprzedziła msza święta odprawiona w kościele św. Józefa. Uczniami szkoły średniej w Opalenicy została w tym roku rekordowa grupa absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. W 14 klasach pierwszych uczyć się będzie 340 młodych ludzi.

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zaszczycili swoją obecnością dyrektor Centrum Usług Wspólnych pan Mateusz Skrobała oraz pan Krzysztof Primke reprezentujący opalenicki Uniwersytet III Wieku. Na początku uroczystości wszyscy zgromadzeni uczcili minutą ciszy poległych w kampanii wrześniowej 1939 roku oraz w czasie 6 długich lat II wojny światowej. Gości, nauczycieli, rodziców i młodzież  powitała pani dyrektor Irena Nawrocka, która jednocześnie przedstawiła nauczycieli rozpoczynających pracę w Zespole Szkół . Pani dyrektor słowa podziękowania skierowała również do ustępującego wicedyrektora pana Grzegorza Kaczmarka, który w minionym roku szkolnym z ogromnym zaangażowaniem pełnił tę funkcję. Zwracając się do młodzieży, pani dyrektor przywołała słowa mistrza polskiego reportażu Ryszarda Kapuścińskiego: „Człowiek, który przestaje się dziwić światu jest wydrążony, ma wypalone serce. W człowieku, który uważa, że wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze - uroda życia.” Wszystkim uczniom życzyła , by ucząc się, nigdy nie przestawali dziwić się i poszukiwać.

Po oficjalnej części uroczystości młodzież spotkała się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

 

Izabela Trzeciak

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk