****************************

101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada w Zespole Szkół w Opalenicy odbył się apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aktualność słów Jędrzeja Moraczewskiego, premiera rządu polskiego od 18 listopada 1918 do 16 stycznia 1919: „Nie podobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarną.

 

Po 123 latach prysły kordony ...”, potwierdzają coroczne obchody tej wyjątkowej chwili w historii Polski. Uczniowie klasy 1EP, której wychowawcą jest mgr Krzysztof Strzelczyk, przygotowali słowno-muzyczne przedstawienie, nawiązujące to słów pierwszego premiera odrodzonej Rzeczypospolitej. Informacjom historycznym towarzyszyły poetyckie strofy i niezwykły układ choreograficzny.

 

Krzysztof Strzelczyk

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk