****************************

POETYCKIE ZMAGANIA W OPALENICKIM ZESPOLE SZKÓŁ

Od wielu lat opalenickie Dni Kultury Chrześcijańskiej stanowią ważny element funkcjonowania lokalnej społeczności. Dlatego też w ich organizację włączają się szkoły i inne instytucje edukacyjne, w tym oczywiście Zespół Szkół.

 

Od 3 lat w opalenickiej szkole ponadpodstawowej organizowany jest Gminny Konkurs Recytatorski „Na skrzydłach motywów”. Każdego roku organizatorki: Anna Czerwiec, Sabina Śmierzchalska i Izabela Trzeciak wybierają motyw, który młodzi recytatorzy uwzględniają przy doborze tekstów, które prezentują w czasie finału. Konkurs odbywa się pod Patronatem Burmistrza Opalenicy oraz przy wsparciu finansowym Burmistrza Opalenicy, obu opalenickich parafii oraz Rady Rodziców Zespołu Szkół.

W tym roku młodzież i ich opiekunowie dobierali repertuar wiążący się z motywem „Wiara, nadzieja, miłość”. 21 listopada w opalenickim Zespole Szkół odbyły się najpierw przesłuchania konkursowe, a następnie finał, na który przybyli zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Opalenicy pan Paweł Jakubowski, proboszcz parafii św. Mateusza ks. kanonik Antoni Lorenc oraz pani Jolanta Horowska reprezentująca Akcję Katolicką. Jury konkursowe w składzie: Paulina Lehmann – podinspektor w Biurze Promocji i Rozwoju UM, ks. Jan Chrzanowski – proboszcz parafii św. Brata Alberta w Wojnowicach i katecheta ZS oraz Sabina Śmierzchalska – bibliotekarz ZS przyznało nagrody w dwóch kategoriach. W grupie uczniów ze szkół podstawowych z Opalenicy, Porażyna, Kopanek, Daków Mokrych, Wojnowic i Urbanowa wyróżnienia otrzymały: Nel Kaczmarek i Michalina Kolata Szkoła Podstawowa w Opalenicy, a także Klaudia Wilczek Szkoła Podstawowa w Kopankach.  Laureatami okazali się natomiast Małgorzata Jakubowska Szkoła Podstawowa w Porażynie, Karol Adamczak Szkoła Podstawowa w Wojnowicach, Wiktor Jasiński Szkoła Podstawowa w Opalenicy.  Z kolei wśród młodzieży Zespołu Szkół nagrody przyznano Wiktorii Marciniak, Zuzannie Woźniak oraz Aleksandrze Raince. Po ogłoszeniu wyników głos zabrali zastępca Burmistrza pan Paweł Jakubowski oraz ks. Antoni Lorenc, którzy podziękowali organizatorom i podkreślili rolę takich inicjatyw w kształtowaniu wrażliwości społecznej. Z kolei dyrektor Zespołu Szkół pani Irena Nawrocka, gratulując młodzieży sukcesów, zaprosiła na przyszłoroczne poetyckie zmagania.

Izabela Trzeciak

Sabina Śmierzchalska

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk