****************************

CYKL WYKŁADÓW Z POLICJĄ

28 listopada 2019 r. odbyły się kolejne zajęcia klas służb mundurowych z LO w Opalenicy z  policją. Tym razem w Opalenicy pojawili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Nowego Tomyśla: starszy sierżant Mariusz Ranke i młodszy aspirant Remigiusz Przybysz.

 

Temat ostatniego spotkania brzmiał „zawód policjant – pierwsze 3 lata służby’. Funkcjonariusze przedstawili uczniom swoje doświadczenia zawodowe. Przypomnieli jakie wymagania powinien spełnić kandydat do służby w policji.  Przede wszystkim powinien posiadać polskie obywatelstwo i średnie wykształcenie, mieć nieposzlakowaną opinię i korzystać z pełni praw publicznych. Nie może być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe – mówił starszy sierżant Mariusz Ranke. Powinien posiadać również odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Młodzież z  klas służb mundurowych z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała tych informacji, a pod koniec zajęć zadawała  pytania. Niektórzy uczniowie mundurówki  planują związać swoją przyszłość właśnie z policją. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że od września 2019 roku, absolwent LO w Opalenicy posterunkowy Jakub Zandecki zasilił szeregi KPP w Nowym Tomyślu

 

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk