****************************

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW DLA NAJLEPSZYCH

17 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów przyznanych przez Prezesa Rady Ministrów pana Mateusza Morawickiego. Udział w uroczystości wzięło dwoje uczniów z Zespołu Szkół w Opalenicy: Wiktoria Marciniak – uczennica Liceum Ogólnokształcącego  im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Jakub Wasielewski – uczeń Technikum.

Wielkopolska kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska gratulowała stypendystom wybitnych osiągnięć naukowych, sportowych i artystycznych, nazywając zgromadzoną młodzież „najlepszymi z najlepszych”. Pani kurator podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom za wytężoną pracę i prosiła, aby młodzież nadal rozwijała swoje zainteresowania, bo tylko one pozwolą osiągnąć w przyszłości zadowolenie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Mariusz Stachowski