****************************

„MNIEJ PLASTIKU – WIĘCEJ ZDROWIA” KONKURS EKOLOGICZNY W ZESPOLE SZKÓŁ W OPALENICY

W grudniu w Zespole Szkół w Opalenicy odbył się konkurs ekologiczny „Mniej plastiku-więcej zdrowia”. Miał on na celu uświadomienie uczniom Liceum, Technikum i Branżowej Szkoły, jak ważna jest codzienna postawa każdego z nas wobec ogromnej ilości produkowanych przez społeczeństwo śmieci - szczególnie plastikowych - oraz zachęcenie do  przyjaznego dla środowiska postępowania  z odpadami.

 

Zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z wybraną literaturą na temat ilości plastikowych odpadów produkowanych w Polsce, w Europie i na świecie oraz możliwościami ich wykorzystania. Następnie 16 grudnia młodzież  wzięła udział w warsztatach ekologicznych oraz z zakresu logicznego myślenia w Poznańskim Parku Naukowo – Technologicznym. Szczególnie interesujące były zajęcia na temat mikroplastiku, w czasie których uczniowie mieli między innymi możliwość samodzielnego wykonania tworzywa biodegradowalnego.

18 grudnia młodzież odpowiadała pisemnie na pytania konkursowe dotyczące wybranej literatury oraz tematów omawianych w czasie warsztatów. Następnie przygotowała wystawę umożliwiającą całej społeczności szkolnej  poszerzenie wiadomości na temat odpadów z plastiku.

 

20 grudnia odbyło się podsumowanie konkursu, w czasie którego zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy. I miejsce zdobył Patryk Słociński (kl.2B LO), II miejsce Bartosz Wawrzyniak (kl.1BG LO), a III Szymon Napierała (kl.1BP LO).

 

Przeprowadzenie konkursu w tak ciekawej formie możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Gminy Opalenica. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że aktywny udział młodzieży i jej zaangażowanie przyczyni się do codziennych działań na rzecz zmniejszenia ilości produkowanych śmieci - szczególnie plastikowych - oraz świadomego, ekologicznego postępowania z odpadami.

Katarzyna Leksowska

koordynator konkursu

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk