****************************

CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM

14 stycznia 2020 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Uroczystość  przygotowali uczniowie klasy 1CP, 1ABS oraz 1TLP z wychowawcami: p. T. Rozworskim, p. Z. Antkowiak- Kittą oraz p. J. Mańką.

 

Uczniowie przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia oraz przedstawili  biografię uczestników Powstania szczególnie istotnych dla Opalenicy.  Uczcili pamięć m.in. Edmunda Klemczaka, Antoniego Kozaka, Stefana Zielewicza oraz Ludwika Baranieckiego. Młodzież odśpiewała wspólnie Rotę i obejrzała krótki film, ukazujący przebieg najważniejszego dla Wielkopolan zrywu narodowego, który zakończył się sukcesem - odzyskaniem niepodległości.

 

 

 

Justyna Mańka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk