****************************

CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM

14 stycznia 2020 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Uroczystość  przygotowali uczniowie klasy 1CP, 1ABS oraz 1TLP z wychowawcami: p. T. Rozworskim, p. Z. Antkowiak- Kittą oraz p. J. Mańką.

Uczniowie przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia oraz przedstawili  biografię uczestników Powstania szczególnie istotnych dla Opalenicy.  Uczcili pamięć m.in. Edmunda Klemczaka, Antoniego Kozaka, Stefana Zielewicza oraz Ludwika Baranieckiego. Młodzież odśpiewała wspólnie Rotę i obejrzała krótki film, ukazujący przebieg najważniejszego dla Wielkopolan zrywu narodowego, który zakończył się sukcesem - odzyskaniem niepodległości.

Justyna Mańka