****************************

27 MAJA - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO.

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

 

Więcej…

GOTOWI DO STARTU? TAK!

Pod taką właśnie nazwą w maju odbyły się w naszej szkole warsztaty przeprowadzone przez panią Natalię Baturę - Specjalistę ds. Funduszy Europejskich.

 

Więcej…

ROZWIŃ SKRZYDŁA... STUDIUJ ZA GRANICĄ.

W poniedziałek 20.05.2019 roku uczniowie klas 2 opalenickiego technikum i liceum uczestniczyli w wykładach zorganizowanych przez miedzynarodową organizację Kastu International.

 

Więcej…

WYMIANA POLSKO – NIEMIECKA

W dniach od 6 do 11maja już po raz 22.  grupa uczniów z  Zespołu Szkół w Opalenicy gościła u rówieśników z zaprzyjaźnionej szkoły z Schöningen w Niemczech. Wyjazd do Niemiec był częścią realizacji tegorocznej wymiany.  Celem projektu było poznanie tradycji narodowych, uczenie się tolerancji, pokonywanie stereotypów oraz umocnienie kontaktów między szkołami. Uczestnicy mieli tez okazję doskonalić swoje umiejętności językowe w zakresie języka niemieckiego i angielskiego. Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od  organizacji PNWM (Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży), a także Gminy Opalenica.

Więcej…

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 3 MAJA!!!

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791r. było największym osiągnięciem Sejmu Czteroletniego. Król Stanisław August Poniatowski złożył przysięgę dochowania jej wierności. Pokonano przeszkody polityczne i prawne na drodze budowy nowego ustroju. Zachowano dominację szlachty, wzrosła jednak rola miast, mieszczaństwa, wprowadzono dziedziczność tronu w obrębie dynastii saskiej. Polska stała się monarchią konstytucyjną.

Więcej…

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW ROCZNIKA 2018/2019

Pożegnanie maturzystów w ZS w Opalenicy 26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół w Opalenicy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych, Burmistrz Miasta i Gminy Opalenica, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy ZS oraz oczywiście absolwenci - uczniowie klas liceum ogólnokształcącego, technikum oraz liceum dla dorosłych.

Więcej…

ŚWIAT ZA MOIM OKNEM

W piątkowe południe w ZS w Opalenicy odbył się finał VII edycji Konkursu Poezji w Języku Angielskim, w którym brali udział gimnazjaliści, licealiści oraz uczniowie technikum. Tematem tegorocznych zmagań literackich był „Świat za moim oknem”.

 

Więcej…

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ!

3 kwietnia 2019r. w Opalenicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w  Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach udział wzięło 6 zespołów reprezentujących: ZSR CKU Trzcianka, ZSZiL Nowy Tomyśl, ZS nr 2 Nowy Tomyśl, ZSOiP Nowy Tomyśl , ZS nr 1 Zbąszyń oraz gospodarze - Zespół Szkół w Opalenicy.

Więcej…

TARGI KARIERY W OPALENICKIM ZESPOLE SZKÓŁ

25 marca po raz drugi w historii Zespołu Szkół w Opalenicy zorganizowane zostały Targi Kariery, czyli oryginalna prezentacja oferty edukacyjnej opalenickiej placówki. Dzięki zaangażowaniu organu prowadzącego, czyli Gminy Opalenica, a przede wszystkim burmistrza Tomasza Szulca - w Targach wzięła udział młodzież z okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych.

Więcej…

WYKŁADY NA UNIWERSYTECIE SWPS

21 marca 2019r. uczniowie opalenickiego Zespołu Szkół uczestniczyli w wykładach w ramach Strefy Młodzieży Uniwersytetu  SWPS w  Poznaniu. Zajęcia prowadził cieszący się dużą popularnością wśród młodzieży seksuolog i psychoterapeuta Michał Pozdał.

Więcej…

LOKOMOTYWA I DACHOWANIE ZE SKODĄ

W dniu 15 marca 2019 roku uczniowie klasy 3 Technikum Logistycznego w Zespole Szkół w Opalenicy zwiedzili stadion Lecha Poznań czyli Poznańskiej Lokomotywy oraz wzięli udział w lekcji zorganizowanej przez specjalistów SKODA Auto Lab w Poznaniu.

Więcej…

1 MARCA NARODOWYM DNIEM PAMIĘCI ,,ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

Wyklęci to żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR w latach 40. XX wieku.

 

 

Więcej…

SPOTKANIA ZE SZTUKĄ

W lutym uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz pierwszych liceum i technikum Zespołu Szkół w Opalenicy zwiedzali wystawę fotografii pt. „Kwiaty” w Galerii Centrum 11 w Opalenicy.

 

Więcej…

KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR

Grupa uczniów technikum informatycznego wzięła udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr na poziomie ponadgimnazjalnym.

Więcej…

ZDROWA WODA…

12 lutego młodzież naszego logistyka wzięła udział w zajęciach terenowych zorganizowanych na terenie nowotomyskiej Stacji Uzdatniania Wody. Młodzież zapoznała się z procesem technologicznym pobierania wody ze studni głębinowych, jej filtracji i uzdatniania tak, aby woda stała się zdatna do spożycia. Młodzież miała możliwość obejrzenia urządzeń biorących udział w procesie poboru, uzdatniania i przesyłu wody do domów mieszkańców Nowego Tomyśla.

Mariusz Stachowski

Więcej…

STUDNIÓWKA 2019

Pierwszego lutego 2019 r. w hotelu „Behapowiec” w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się studniówka uczniów Zespołu Szkół w Opalenicy. Po godzinie 18 uroczystość rozpoczęło oficjalne powitanie zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli przez panią dyrektor Irenę Nawrocką. Wychowankowie podziękowali nauczycielom za opiekę, wręczając im piękne kwiaty.

Więcej…

NAPISALI DYKTANDO NA 100-LECIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Wśród różnych sposobów świętowania 100 rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego  wyróżnia się z pewnością idea, której autorami są nauczyciele z Zespołu Szkół w Opalenicy: bibliotekarz Sabina Śmierzchalska oraz polonistki – Anna Czerwiec i Izabela Trzeciak. Celem przedsięwzięcia było zebranie grupy 100 osób, które uczciłyby ważną dla Wielkopolan rocznicę, pisząc dyktando poświęcone Powstaniu i udziałowi w nim opaleniczan.

Więcej…

BEZ NICH BYŁOBY TRUDNO…

Jeśli czegoś nie wiesz, jeśli szukasz pomocy lub czegoś potrzebujesz, skieruj swe kroki do sekretariatu. Znajdziesz w nim uśmiech i pomocną dłoń, które zawsze chętnie oferują nasze Panie Sekretarki: Alina Walkowska i Honorata Najdek.

 

Więcej…

WŚRÓD NOCNEJ CISZY….

W ostatnie przed Świętami Bożego Narodzenia piątkowe przedpołudnie młodzież ucząca się w Liceum, Technikum, Branżowej Szkole oraz w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi opalenickiego Zespołu Szkół celebrowała ten szczególny czas na klasowych wigiliach i szkolnych Jasełkach.

 

 

Więcej…

POZNAJ ŁAWICĘ Z LOGISTYKAMI

7 grudnia uczniowie klasy 3 TIL wzięli udział w programie edukacyjno-poznawczym „POZnaj Ławicę”, który był okazją do zwiedzenia poznańskiego lotniska i zapoznania się z jego funkcjonowaniem zarówno od strony pasażera, jak i pracownika.

Więcej…

LOGISTYCY W WALCE O LAURY

To już kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w której wystartowali uczniowie naszego logistyka.

 

 

Więcej…

INNY ŚWIAT

26 listopada uczniowie klasy 4 technikum logistycznego odbyli niecodzienna lekcję w Zakładzie Karnym we Wronkach. Młodzież miała okazję spotkać się z kapelanem więziennym obrządku rzymsko-katolickiego oraz kapelanem pentekostalizjan.

 

Więcej…

RABEN DLA LOGISTYKÓW

23 listopada 2018 roku odbyły się warsztaty zorganizowane w firmie Raben Logistics Polska sp. z o.o. w Gądkach, w których uczestniczyli uczniowie klasy 3 TIL.

 

 

Więcej…

LOGISTYCY MOGLI SIĘ WYKAZAĆ

Dnia 8 listopada 2018 roku uczniowie klas Technikum o profilu logistycznym opalenickiego Zespołu Szkół brali udział w warsztatach logistycznych ,,Metody Analizy Problemu” prowadzonych przez przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego ,,Logistyka” z Politechniki Poznańskiej.

 

 

Więcej…

Z WIZYTĄ W OPALENICKIM URZĘDZIE MIEJSKIM

6 listopada 2018 roku uczniowie 3 klasy logistycznej wraz z panią profesor Elżbietą Kostrzewską odwiedzili Urząd Miejski w Opalenicy. Zajęcia z młodzieżą prowadzili pracownicy Wydziału Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego.

 

 

Więcej…

BABIE LATO W ŁĘŻECZKACH

W promieniach słońca uczniowie z klasy 3 Technikum Informatyczno-Logistycznego wraz z opiekunami Małgorzatą Kurek i Mariuszem Stachowskim odpoczywali w Łężeczkach.

 

Więcej…

BYLIŚMY W MANUFAKTURZE BOMBEK!

We wtorek 30 października uczniowie klas 1a LO, 1 technikum i 3b gimnazjum wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Gniezna, gdzie zwiedzili firmę „Kadpol” –  rodzinną manufakturę wytwarzania bombek choinkowych.

 

Więcej…

OLIMPIADA LOGISTYCZNA

4 października, z inicjatywy pani profesor Krystyny Skrzydlewskiej, uczniowie technikum logistycznego przystąpili do zawodów o najwyższej randze w naszym kraju – wzięli udział w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie kilku tysięcy logistyków z całej Polski, którzy walczą o wejście do etapu wojewódzkiego.

Więcej…

WICHER WIEJE, DESZCZ ZACINA, JESIEŃ, JESIEŃ JUŻ!*

Pierwszy weekend kalendarzowej jesieni uczniowie klasy 4 opalenickiego „logistyka” wraz z opiekunami -  panią Małgorzatą Kurek i panem Mariuszem Stachowskim - spędzili w uroczym zakątku Pojezierza Wielkopolskiego nad malowniczym Jeziorem Chrzypskim.

Więcej…

BRAWO LOGISTYCY!

Gratulujemy - wszyscy zdaliście egzamin pisemny z kwalifikacji A.30, A.31 i A.32.
Jesteście SUPER. Trzymamy kciuki za zdanie egzaminu praktycznego :)

MIĘDZY WOŁYNIEM A PODOLEM – HISTORIA NIEDOKOŃCZONA

Projekt „Między Wołyniem a Podolem - historia niedokończona” rozpoczęła się 28 kwietnia bladym świtem. Wyruszyliśmy pociągiem do Poznania, gdzie przesiedliśmy się na bezpośredni pociąg do Przemyśla. 9-godzinna podróż upłynęła nam szybko i dość wygodnie.

 

Więcej…

KSZTAŁCENIE ZAWODOWE W NASZYCH SZKOŁACH TO DOBRY WYBÓR

W dniach 13.02- 5.04 kolejna grupa uczniów technikum logistycznego Zespołu Szkół uczestniczyła w zajęciach podnoszących kompetencje zawodowe w ramach projektu "Kształcenie zawodowe w naszych szkołach to dobry wybór".

 

Więcej…

WÓZKIEM KU PRZYSZŁOŚCI…

W miniony weekend (16-18 marca) uczniowie opalenickiego logistyka wzięli udział w kursie obsługi wózka podnośnikowego. Do kursu realizowanego ramach programu finansowanego ze środków UE „Kształcenie zawodowe w naszych szkołach to dobry wybór” zakwalifikowało się 15 uczniów.

 

Więcej…

LOGISTYCY NA TROPIE

18 kwietnia uczniowie opalenickiego technikum informatyczno-logistycznego (klasa 2) uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym LOGISTYKA działającym przy Politechnice Poznańskiej oraz w zajęciach historycznych „Zbrodnia i kara w dawnym Poznaniu” zorganizowanych przez grupę przewodników PoPoznaniu.pl.

Więcej…

BYĆ JAK SHERLOCK HOLMES

1 marca 2018 uczniowie klas pierwszych opalenickiego Technikum wzięli udział w wyjeździe do tzw. Pokojów zagadek w Poznaniu.

 

 

Więcej…

KOLEJNA GRUPA OPALENICKICH LOGISTYKÓW W PROJEKCIE

W grudniu 2017 roku kolejna grupa uczniów opalenickiego logistyka zakończyła zajęcia edukacyjne realizowane w ramach projektu finansowanego ze środków UE -  ‘Kształcenie zawodowe w naszych szkołach to dobry wybór”.

 

Więcej…

KOSMETYCZNE DOŚWIADCZENIA LOGISTYKÓW... NIVEA...

15 grudnia 2017 logistycy z klasy trzeciej opalenickiego technikum wraz z opiekunami panią Małgorzata Kurek i panią Ireną Nawrocką wzięli udział w zajęciach terenowych realizowanych w siedzibie Firmy NIVEA Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. Uczniowie zajęć mieli okazję podpatrzeć m.in. proces produkcji kremów i balsamów.

 

Więcej…

UCZENNICE LICEUM I TECHNIKUM ODEBRAŁY STYPENDIA

Uczennice opalenickiego Zespołu Szkół znalazły się w grupie 41 zdolnych młodych ludzi z ośmiu powiatów, nadzorowanych przez leszczyńską Delegaturę Kuratorium Oświaty w Poznaniu, którzy 20 grudnia odebrali w Lesznie stypendia Prezesa Rady Ministrów.

 

Więcej…

POZNAŃSKIE ZAGADKI LOGOISTYKÓW

6 grudnia, w dniu Mikołajek, logistycy (i jedyna informatyczka) z klasy trzeciej postanowili obdarować się wspaniałym prezentem – niezapomnianymi wrażeniami. Wraz z wychowawcą udali się do jednego z poznańskich ‘pokojów zagadek’, aby wspólnie przeżyć niezapomniane chwile.

 

 

Więcej…

LOGISTYKA PRODUKCJI PO STUDENCKU

Tradycją stało się już organizowanie warsztatów, w ramach których ćwiczone są praktyczne umiejętności oparte o wiedzę teoretyczną zdobywaną w trakcie lekcji.

Więcej…

PRODUKCJA Z TWORZYW SZTUCZNYCH W WAVIN POLSKA S.A.

29 stycznia uczniowie klasy pierwszej opalenickiego logistyka wyjechali na zajęcia poglądowe zorganizowane w pobliskim przedsiębiorstwie – Wavin Polska S.A. w Buku.

 

Więcej…

Więcej artykułów…

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk