Ogłoszenia

KOMUNIKATY

1. Spartakiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Sierakowie odbędzie się 19 maja 2018r. Zapraszam wszystkich chętnych do zawodów sportowych organizowanych przez UTW w Sierakowie. Zgłoszenia wraz z wpłatą 15 zł. przyjmuje Kol. Terenia Marcinkowska. Powyższa kwota przeznaczona jest na konsumpcję, natomiast koszt autobusu pokrywa Centrum Kultury i Biblioteka w Opalenicy. Prawdopodobna godz. wyjazdu 8:30, a przewidywany powrót godz.17:00. Dokładny program podany będzie w terminie późniejszym. Poszczególne konkurencje sportowe rozpisze Kol. Adam Gola, który wyraził również zgodę na kierowanie opalenicką grupą studentów UTW w Sierakowie.

2. Nasz Uniwersytet jest partnerem w projekcie sportowym nordic walking przygotowywanym przez Grodziski Uniwersytet Trzeciego Wieku, w związku z tym proszę o zgłaszanie się chętnych do udziału w rajdach u Kol. Tereni Marcinkowskiej.

Terminy rajdów:

  • pierwszy 5 czerwca 2018 r. w Grodzisku Wlkp.,
  • drugi 22 czerwca 2018 r. w Porażynie,
  • trzeci 13 września 2018 r. w Zbąszyniu.

Udział w rajdach bezpłatny! Dowóz zorganizowany autobusami lub busem. Liczę na 20 osobową grupę ochotników. W wspólnych rajdach wezmą udział studenci z Grodziska, Stęszewa i My! Serdecznie zapraszam!

3. Zakończenie Roku Akademickiego 2017/2018 przewidywane jest 6 czerwca 2018r. /środa/ w Kórniku. Szczegóły w terminie późniejszym.

4. W II semestrze rozpoczną się warsztaty fotograficzne, które poprowadzi P. Joanna Uramowska. W b.r. będą miały inny charakter - plenerowy. Zainteresowani studenci mogą zapisać się na warsztaty podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się po feriach. Termin będzie podany w późniejszym czasie. Poniżej program zajęć przekazany przez P. Joannę Uramowską.

Zajęcia fotograficzno-turystyczne pt. „Moje spojrzenie na sztukę″ to cykl 3 wyjazdów do Poznania w celu zgłębienia różnych aspektów sztuki:

  • fotografii (wystawa pokonkursowa World Press Photo w Centrum Kultury Zamek) wraz z omówieniem najciekawszych zdjęć pod kątem techniki wykonania fotografii jak i poruszanej tematyki, spacer po zamku- omówienie historii i architektury zamku, czas na plener we wnętrzach zamku (3h),
  • malarstwa i rzeźby - galeria malarstwa i rzeźby od antyku do XX wieku w Muzeum Narodowym w Poznaniu wraz z omówieniem zagadnienia światła w obrazie w nawiązaniu do fotografii oraz analiza i interpretacja wybranych dzieł sztuki (3h),
  • sztuki ludowej oraz architektury - wizyta w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu, spacer po starym mieście, rynku głównym, zwiedzanie kościoła farnego z omówieniem architektury - czas na zdjęcia (3h),
  • spotkanie studentów fotografujących podczas wyjazdów mające na celu podsumowanie plenerów, omówienie zdjęć oraz wybranie najciekawszych ujęć na wystawę, odbędzie się w Zespole Szkół w Opalenicy (3h).

J. U.

Dziekan OUTW
Elżbieta Adamczewska

MARSZ NORDIC WALKING

12 maja 2018r. (sobota) Opalenicki UTW bierze udział w ogólnopolskim VI Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2018 organizowanym przez Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” UTW w Wejherowie. Początek marszu godz. 11:00 w Porażynie, trasa marszu to 5 km. Po marszu każdy uczestnik otrzyma przypinkę z logo marszu oraz certyfikat uczestnictwa – wpłata 5 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych do wpisania się na listę u kol. Tereni Marcinkowskiej w Żaku lub u kol. Ewy Czarnuszki.

E. C.

KRAJE NADBAŁTYCKIE + SANKT PETERSBURG

Opalenicki UTW organizuje grupę chętnych na wycieczkę zagraniczną. Zapraszamy do udziału naszych studentów. Mile widziane osoby towarzyszące i nasi przyjaciele. Informacje pod nr kom. 602753609. Wycieczka jest uwarunkowana zebraniem odpowiedniej liczby chętnych.

Więcej…

PROPOZYCJE WYCIECZEK Z UTW GRODZISK WLKP

Przedstawiam (szczegóły w plikach do pobrania) propozycje wycieczek otrzymane z Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  • 8-dniowa wycieczka: SYCYLIA - termin: 7 - 14.03.2018r. cena: 1440 zł. -> pobierz plik,
  • 7-dniowa wycieczka z wypoczynkiem: MIĘDZYZDROJE + wycieczka jednodniowa na BORNHOLM - termin: 21-27.05.2018r. cena: wypoczynek – 700 zł, z wycieczką na BORHOLM 960zł. -> pobierz plik.

Kontakt w sprawie wycieczek do Włoch, na Sycylię oraz do Międzyzdrojów: Prezes UTW Grodzisk p. Agnieszka Stopa tel. 693 738 780.

Dziekan OUTW
Elżbieta Adamczewska

DYZURY RADY PROGRAMOWEJ UTW

Dyżury Rady Programowej Opalenickiego UTW odbywać się będą w poniedziałki od godz. 10:00 w Liceum - sala 004.

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ FAKULTATYWNYCH W ROKU AKADEMICKIM 2017/2018

SEKCJA

PROWADZĄCY

TERMIN
(pierwsze spotkanie)

SALA

Sekcja historyczna

mgr Roman Szwechłowicz

Wtorek
godz.16.00

208

Sekcja komunikacji społecznej

mgr Izabela Trzeciak

Środa
godz. 16.30

207

Gimnastyka

mgr Małgorzata Kurek

Wtorek
godz. 11.55
Środa
godz. 9.05

OSiR

Sekcja sportowa dla mężczyzn

mgr Andrzej Dąbrowski

Czwartek
godz. 11.45

OSiR
- silownia

Sekcja literacko  - filmowa

mgr Karol Piotrzkiewicz
mgr Szymon Pewiński

Poniedziałek godz.11.00

Czytelnia
CKiB

Sekcja  języka angielskiego

mgr Iwona Klockiewicz

Środa
godz. 14.30

106

Sekcja  języka niemieckiego

mgr Genowefa Wasiak

Czwartek
godz. 15.00

107

Sekcja przyrodnicza

mgr Sebastian Liebelt

Poniedziałek
godz. 15.00

208

Informatyka

mgr Tomasz Roszkiewicz

Poniedziałek
godz. 17.00

211

Grupa konwersacyjna

dr Wojciech Szwed

Wtorek
godz. 17.00

107

Sekcja turystyczna

Bogumiła Prałat

Wtorek
godz. 17.00

Żak

Warsztaty fotograficzne

mgr Joanna Uramowska

od II semestru

Warsztaty kulinarne

Joanna Konieczna

Wtorek
godz. 16.00

Dom Ludowy
w Rudnikach

Sekcja strzelecka mgr inż. Jan Poźniak
(druga połowa
listopada)

Bractwo
Kurkowe

Najnowsze

Popularne