KOMUNIKATY

1. Spartakiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Sierakowie odbędzie się 19 maja 2018r. Zapraszam wszystkich chętnych do zawodów sportowych organizowanych przez UTW w Sierakowie. Zgłoszenia wraz z wpłatą 15 zł. przyjmuje Kol. Terenia Marcinkowska. Powyższa kwota przeznaczona jest na konsumpcję, natomiast koszt autobusu pokrywa Centrum Kultury i Biblioteka w Opalenicy. Prawdopodobna godz. wyjazdu 8:30, a przewidywany powrót godz.17:00. Dokładny program podany będzie w terminie późniejszym. Poszczególne konkurencje sportowe rozpisze Kol. Adam Gola, który wyraził również zgodę na kierowanie opalenicką grupą studentów UTW w Sierakowie.

2. Nasz Uniwersytet jest partnerem w projekcie sportowym nordic walking przygotowywanym przez Grodziski Uniwersytet Trzeciego Wieku, w związku z tym proszę o zgłaszanie się chętnych do udziału w rajdach u Kol. Tereni Marcinkowskiej.

Terminy rajdów:

• pierwszy 5 czerwca 2018 r. w Grodzisku Wlkp.,
  • drugi 22 czerwca 2018 r. w Porażynie,
  • trzeci 13 września 2018 r. w Zbąszyniu.

Udział w rajdach bezpłatny! Dowóz zorganizowany autobusami lub busem. Liczę na 20 osobową grupę ochotników. W wspólnych rajdach wezmą udział studenci z Grodziska, Stęszewa i My! Serdecznie zapraszam!

3. Zakończenie Roku Akademickiego 2017/2018 przewidywane jest 6 czerwca 2018r. /środa/ w Kórniku. Szczegóły w terminie późniejszym.

4. W II semestrze rozpoczną się warsztaty fotograficzne, które poprowadzi P. Joanna Uramowska. W b.r. będą miały inny charakter - plenerowy. Zainteresowani studenci mogą zapisać się na warsztaty podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się po feriach. Termin będzie podany w późniejszym czasie. Poniżej program zajęć przekazany przez P. Joannę Uramowską.

Zajęcia fotograficzno-turystyczne pt. „Moje spojrzenie na sztukę″ to cykl 3 wyjazdów do Poznania w celu zgłębienia różnych aspektów sztuki:

• fotografii (wystawa pokonkursowa World Press Photo w Centrum Kultury Zamek) wraz z omówieniem najciekawszych zdjęć pod kątem techniki wykonania fotografii jak i poruszanej tematyki, spacer po zamku- omówienie historii i architektury zamku, czas na plener we wnętrzach zamku (3h),
  • malarstwa i rzeźby - galeria malarstwa i rzeźby od antyku do XX wieku w Muzeum Narodowym w Poznaniu wraz z omówieniem zagadnienia światła w obrazie w nawiązaniu do fotografii oraz analiza i interpretacja wybranych dzieł sztuki (3h),
  • sztuki ludowej oraz architektury - wizyta w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu, spacer po starym mieście, rynku głównym, zwiedzanie kościoła farnego z omówieniem architektury - czas na zdjęcia (3h),
  • spotkanie studentów fotografujących podczas wyjazdów mające na celu podsumowanie plenerów, omówienie zdjęć oraz wybranie najciekawszych ujęć na wystawę, odbędzie się w Zespole Szkół w Opalenicy (3h).

J. U.

Dziekan OUTW
Elżbieta Adamczewska

MARSZ NORDIC WALKING

12 maja 2018r. (sobota) Opalenicki UTW bierze udział w ogólnopolskim VI Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2018 organizowanym przez Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” UTW w Wejherowie. Początek marszu godz. 11:00 w Porażynie, trasa marszu to 5 km. Po marszu każdy uczestnik otrzyma przypinkę z logo marszu oraz certyfikat uczestnictwa – wpłata 5 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych do wpisania się na listę u kol. Tereni Marcinkowskiej w Żaku lub u kol. Ewy Czarnuszki.

E. C.

KRAJE NADBAŁTYCKIE + SANKT PETERSBURG

Opalenicki UTW organizuje grupę chętnych na wycieczkę zagraniczną. Zapraszamy do udziału naszych studentów. Mile widziane osoby towarzyszące i nasi przyjaciele. Informacje pod nr kom. 602753609. Wycieczka jest uwarunkowana zebraniem odpowiedniej liczby chętnych.

PROPOZYCJE WYCIECZEK Z UTW GRODZISK WLKP

Przedstawiam (szczegóły w plikach do pobrania) propozycje wycieczek otrzymane z Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

• 8-dniowa wycieczka: SYCYLIA - termin: 7 - 14.03.2018r. cena: 1440 zł. -> pobierz plik,
  • 7-dniowa wycieczka z wypoczynkiem: MIĘDZYZDROJE + wycieczka jednodniowa na BORNHOLM - termin: 21-27.05.2018r. cena: wypoczynek – 700 zł, z wycieczką na BORHOLM 960zł. -> pobierz plik.

Kontakt w sprawie wycieczek do Włoch, na Sycylię oraz do Międzyzdrojów: Prezes UTW Grodzisk p. Agnieszka Stopa tel. 693 738 780.

Dziekan OUTW
Elżbieta Adamczewska

DYZURY RADY PROGRAMOWEJ UTW

Dyżury Rady Programowej Opalenickiego UTW odbywać się będą w poniedziałki od godz. 10:00 w Liceum - sala 004.

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ FAKULTATYWNYCH W ROKU AKADEMICKIM 2017/2018

SEKCJA