• PROFILE KLAS

• Profil prozdrowotny

• Jeżeli interesujesz się naukami przyrodniczymi oraz medycznymi, a zdrowie i natura są dla Ciebie wartościami nadrzędnymi, to wybór profilu prozdrowotnego jest strzałem w dziesiątkę! Uczniowie profilu prozdrowotnego poszerzą swoje umiejętności i wiadomości z zakresu nauk medyczno-przyrodniczych w bardzo dobrze wyposażonej pracowni biologicznej. W ramach zajęć rozwijających zainteresowania poznasz anatomię i fizjologię człowieka. Wszechstronnemu rozwojowi sprzyjają zajęcia i wykłady na Wydziale Biologii UAM.

• Profil społeczno-ekonomiczny

• To profil dla wszystkich, którzy chcieliby poszerzać swoje umiejętności społeczne, a także w przyszłości studiować na kierunku geograficzno – turystycznym lub ekonomicznym. Dzięki współpracy z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uczniowie będą mogli brać udział w projekcie skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych „Ekonomia dla Młodych Przyrodników”.

• Profil służb mundurowych

• Profil służb mundurowych to propozycja skierowana do uczniów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu służb mundurowych. Uczniowie rozwijają swoje kompetencje, biorąc udział w spotkaniach i ćwiczeniach z przedstawicielami straży, policji, wojska i uczelniami wyższymi. Uczniowie tego profilu podnoszą swoje kwalifikacje podczas zajęć z pierwszej pomocy, musztry oraz szkoleń organizowanych przy współpracy z funkcjonariuszami porządku publicznego.

• Oddział mistrzostwa sportowego

• Oferta jest skierowana dla kandydatów na piłkarzy. We współpracy z Akademią Piłkarską Reissa uczniowie oddziału mistrzostwa sportowego mają możliwość na co dzień uczestniczyć w profesjonalnym szkoleniu sportowym. Sukcesy w Centralnej Lidze Juniorów PZPN, testy sportowe w klubach ekstraklasowych, regularne zgrupowania i treningi na najwyższym poziomie to tylko niektóre atuty oddziału.