PRZYGODA Z FILMEM

Po raz kolejny opaleniccy licealiści - Malwina Białecka, Klaudia Izydorczyk, Kacper Karpowicz i Adrian Sadowski -  wzięli udział w Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanym pod honorowym Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Stowarzyszenia Nowe Horyzonty przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu. Jako że w tym roku Konkurs organizowany był już 10 raz, uczestnicy zmagań i ich opiekunowie spotkali się w kinie Muza.

Uczniowie przez kilka godzin rozwiązywali filmowe zagadki związane z najwybitniejszymi obrazami ostatniego roku. Analizowali również problemy związane z produkcjami obowiązkowymi w tej edycji Konkursu. Po części konkursowej zostali zaproszeni na projekcję filmu prezentowanego w ramach tygodnia hiszpańskiego w kinie Muza.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że nie była to tylko rywalizacja, ale prawdziwa uczta dla miłośników kina.

Izabela Trzeciak

Najnowsze

Popularne