DZIEŃ KANDYDATA NA UAM

Ile chemii jest we łzach? Jak występować przed kamerą?  Na te i inne pytania licealiści z opalenickiego Zespołu Szkół mogli znaleźć odpowiedź na Dniu Kandydata , który po raz pierwszy odbył się na terenie kampusu Morasko na Wydziale Chemii.

 

26 października  wszystkie wydziały Uniwersytetu Adama Mickiewicza prezentowały swoją ofertę edukacyjną przyszłym studentom. Uczniowie dowiedzieli się więc co i gdzie studiować, jak wyjechać na stypendia zagraniczne a także czy opłaca się wstąpić do sekcji sportowej.  Spotkaliśmy przedstawicieli samorządu studenckiego i Biura Karier (w tym naszą absolwentkę, dzisiaj studentkę Wydziału Prawa Marcelinę Najdek), a także zebraliśmy niezbędne informacje o rekrutacji na UAM. Bardzo ciekawe okazały się warsztaty, wykłady i pokazy, które towarzyszyły imprezie. Zobaczyliśmy nie tylko interesujące doświadczenia chemiczne, ale również mogliśmy ich spróbować( lody mrożone ciekłym azotem były przepyszne!) Warto też dodać, że studenci zaprosili nas (i tylko nas!) do swojego laboratorium. Dzień Kandydata okazał się być wyjątkowo udany i z całą pewnością wrócimy tu za rok.

 

 

Natalia Walaszczyk

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk