MŁODZIEŻ ZS W OPALENICY NA WYSTAWIE

W listopadzie uczniowie różnych klas opalenickiego Zespołu Szkół wraz z wychowawcami wzięli udział w zwiedzaniu wystawy prac malarskich pani Katarzyny Kudełkiw CKiB w Opalenicy.

Prezentowane obrazy zrobiły ogromne wrażenie na zwiedzających, chociaż sama twórczyni przyznaje, że maluje jedynie w wolnych chwilach, amatorsko, ciągle poszukując środków wyrazu i doskonaląc swój artystyczny warsztat. Podejmuje próby malowania farbami olejnymi, akrylowymi oraz pastelami. Maluje pejzaże, akty i wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne, które cechuje ekspresja i mocny kolor. W większości jej prace powstają spontanicznie, zainspirowane literaturą, filmami, otaczającą przyrodą, architekturą. Artystka na co dzień pracuje jako nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Bolesława Malinowskiego w Chmielinku. Znajduje jednak czas na angażowanie się w życie społeczne i kulturalne.

Uczniowie byli pod wrażeniem umiejętności i pomysłowości artystki. Będą miło wspominać tę chwilę.

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia:  Elżbieta Mortka