****************************

"ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ"

22.11.2018 r. kapitan Robert JANCZEWSKI - przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Tomyślu spotkał się z klasami maturalnymi i klasami służb mundurowych w Zespole Szkół w Opalenicy.

 

Na spotkaniu omówione zostały zasady i wymagania, jakie trzeba spełnić przy naborze na studia do uczelni wojskowych oraz zasady rekrutacji do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych, podoficerów i oficerów. Kapitan Janczewski spotkał się z uczniami na kilka miesięcy przed zakończeniem nauki w szkole, by przede wszystkim tegoroczni absolwenci mieli zapewniony czas na podjęcie decyzji, zgromadzenie odpowiednich dokumentów oraz indywidualne przygotowanie się do egzaminów.

 

 

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk