****************************

ODSŁONIĘCIE POMNIKA POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ASYŚCIE OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI

W niedzielę, 23 września odbyła się uroczystość odsłonięcia Pomnika Powstańców Wielkopolskich z Parafii Dakowy Mokre. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w intencji Powstańców Wielkopolskich w kościele pw. św. Katarzyny w Dakowach Mokrych.

 

Następnie zgromadzeni w świątyni wraz z burmistrzem Opalenicy Tomaszem Szulcem i burmistrzem Buku Stanisławem Filipiakiem przenieśli się przed kościół, gdzie mieści się Pomnik Powstańców Wielkopolskich z Parafii Dakowy Mokre. Pomnik upamiętnia bohaterów z miejscowości Dakowy Mokre, Dakowy Suche, Dobra i Sznyfin oraz Uścięcice.

Burmistrzowie dokonali uroczystego przecięcia biało czerwonej wstęgi, a przybyłe delegacje złożyły wiązanki i zapaliły znicze pod pomnikiem.

 

Oprawę wojskową, kolejny już raz, przygotowała klasa służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - 2B.

 

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk