****************************

NIE TAKA STRASZNA JAK JĄ PISZĄ...

Dnia 10 listopada uczniowie opalenickiego Zespołu Szkół odbyli warsztaty zorganizowane przez pracowników Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu. W zajęciach uczestniczyli kształcący się w różnych kierunkach tj. logistycy z klas pierwszych oraz uczniowie klasy trzeciej, psychologiczno-poedagogicznej i dziennikarsko-prawniczej.

Więcej…

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW DLA OPALENICKICH UCZNIÓW

30 listopada 2017 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów przyznanych przez Prezesa Rady Ministrów panią premier Beatę Szydło. Udział w uroczystości wzięło dwoje uczniów z Zespołu Szkół w Opalenicy: Martyna Beszterda – uczennica Technikum i Kacper Świtała – uczeń Liceum Ogólnokształcącego  im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

 

Więcej…

SALON MATURZYSTÓW

W poniedziałek 11 września 2017r miał miejsce wyjazd uczniów Zespołu Szkół w Opalenicy na Salon Maturzystów, który odbywał się w salach wykładowych Politechniki Poznańskiej. Udział w nim wzięły klasy 3A , 3B i 4TiL wraz z opiekunami: prof. Danutą Sochą, prof. Małgorzatą Wencel, prof.  Justyną Michalską oraz prof. Ewą Adamczak.

 

Więcej…

SCHOWAĆ SIĘ W ŁĘŻECZKACH

Na sportowo i wesoło uczniowie klasy 2 TIL spędzili czas w Łężeczkach. Był basen, siłownia i piłka nożna. Najwięcej jednak emocji wzbudziła nocna zabawa w chowanego, która była okazją do wspomnień z dzieciństwa.

Więcej…

"ŁAPAJ" KRÓLICZKA

W pierwszy weekend jesieni młodzież uczęszczająca do klasy trzeciej opalenickiego technikum wraz z opiekunami, panią Małgorzatą Kurek i panem Mariuszem Stachowskim, wyjechała na jesienny biwak do Hotelu Łężeczki.

 

Więcej…

ROZWÓJ KOMPETENCJI ZAWODOWYCH…

W letnim semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klas logistycznych i informatycznych wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu finansowanego ze środków UE „Kształcenie zawodowe to dobry wybór”. Najważniejszymi zadaniami planowanymi w projekcie to realizacja staży zawodowych, kursów zawodowych nadających kwalifikacje oraz zajęć pozalekcyjnych.

Więcej…

BEZ BARIER

Taki mały, taki duży może w piłkę grać o czym przekonali się uczniowie klasy 1 TIL podczas pobytu w Łężeczkach. Poważny mecz rozegraliśmy z małymi sportowcami z drużyny piłkarskiej szkoły podstawowej.

 

Więcej…

ZAWÓD LOGISTYK – W OPALENICKIM ZS TO BRZMI DUMNIE

Technik logistyk, jeden z najmodniejszych kierunków kształcenia w szkołach ponagimnazjalnych ostatnich lat, skierowany jest zarówno do chłopców, jak i dziewcząt chcących kształcić się w obszarze branży TSL. Młodzież kończąca szkołę średnią z tytułem technika logistyka może zajmować się m.in. planowaniem, organizowaniem, kierowaniem i kontrolowaniem przemieszczania towarów, wykorzystaniem informacji płynących z rynku oraz przyjmowaniem towarów do magazynu, wydawaniem towarów z magazynu, prawidłowym oznakowaniem składowanych towarów, a także prowadzeniem dokumentacji magazynowej przy użyciu programów komputerowych. Technik logistyk analizuje również stan zakupów, obsługuje zamówienia i organizuje transport, wykorzystując w tym celu systemy informatyczne.

Więcej…

„CZY WSZYSTKO JEST TYLKO PRZESZŁOŚCIĄ? EUROPEJSKA KULTURA PAMIĘCI” – PODSUMOWANIE PROJEKTU W OPALENICKIM LICEUM

15 maja w holu Zespołu Szkół w Opalenicy odbyło się oficjalne przedstawienie efektów projektu historycznego, w którym wzięło udział 15 uczniów z liceum oraz technikum. Międzynarodowy projekt obejmował zwiedzanie Weimaru oraz różnorodne warsztaty, które realizowano na terenie byłego obozu koncentracyjnego Buchenwald.

Więcej…

BAŁTYCKA PRZYGODA 2017

„Bałtycka Przygoda” zaczęła się w sobotę 29 kwietnia 2017 roku, gdy uczniowie Zespołu Szkół w Opalenicy wraz z opiekunami, panią Danutą Szaroszyk-Sochą, Natalią Walaszczyk i panem Mariuszem Stachowskim wsiedli do autobusu zmierzającego do Rygi. Nocna podróż nie była może najwygodniejsza, ale nikomu nie zabrakło sił do zwiedzania stolicy Łotwy; największego miasta byłych republik nadbałtyckich, które może poszczycić się wpisem na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Więcej…

PALETY EPAL I UBEZPIECZENIA W ŁAŃCUCHU DOSTAW

10 kwietnia 2017 roku uczniowie opalenickiego logistyka wzięli udział w drugim spotkaniu z cyklu spotkań Logmeetin wlkp realizowanego w ramach programu współfinansowanego ze środków UE ‘Logistyka stawia na technika’.

Więcej…

ZAPASY ZE STUDENTAMI Z POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ

5 kwietnia 2017 roku do uczniów technikum logistycznego, z kolejną już wizytą, przyjechali studenci Politechniki Poznańskiej zrzeszeni w Kole Naukowym ‘LOGISTYKA’.

 

 

Więcej…

MARCOWANIE ŻAKÓW 2017

Tradycją opalenickiego Zespołu Szkół stało się już świętowanie tzw. Dnia Wagarowicza w sposób radosny w formie współzawodnictwa klas pierwszych. Marcowanie Żaków 2017 zorganizowano po raz pierwszy dla dwóch typów szkół tj. szkoły gimnazjalnej i szkoły ponadgimnazjalnej. Celem zabawy było wzbudzenia ducha rywalizacji, integracja klas oraz lepsze poznanie się społeczności szkolnej.

Więcej…

MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI – NOWE DOŚWIADCZENIE LOGISTYKÓW

‘Logistyka stawia na Technika’ to nazwa projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach którego uczniowie klasy czwartej opalenickiego Technikum Logistycznego już po raz drugi wzięli udział w warsztatach realizowanych przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

 

 

Więcej…

KONFERENCJA DLA LOGISTYKÓW W MURACH WYŻSZEJ SZKOŁY LOGISTYKI W POZNANIU

W dniu 6 marca odbyła się w murach Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu pierwsza z serii konferencji Logmeeting.wlkp dotycząca zagadnienia zastosowania technologii telematycznych w branży TSL. Konferencje te realizowane są w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych ‘Logistyka stawia na technika’.

Więcej…

ZESPÓŁ SZKÓŁ W OPALENICY STAWIA NA LOGISTYKÓW

Technikum Logistyczne w Zespole Szkół w Opalenicy wykorzystuje możliwości, jakie daje Unia Europejska. Już po raz kolejny uczniowie Technikum Logistycznego biorą udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

 

Więcej…

PRZY ROZISKRZONEJ CHOINCE...

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. To czas, w którym przebywanie człowieka z człowiekiem jest niezastąpione. Te nasze szkolne wigilijne spotkania ukazują to szczególnie.

 

 

Więcej…

O WIENIAWSKIM INACZEJ...

28 marca 2017 roku klasa trzecia Technikum informatyczno - logistycznego odbyła zajęcia edukacyjne zorganizowane przez poznańskie lotnisko cywilne na Ławicy. Mało kto wie, iż pełna nazwa tego lotniska to Port Lotniczy Poznań - Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego (polski kompozytor i skrzypek).

Więcej…

BYLIŚMY W MANUFAKTURZE BOMBEK!

We wtorek 30 października uczniowie klas 1a LO, 1 technikum i 3b gimnazjum wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Gniezna, gdzie zwiedzili firmę „Kadpol” –  rodzinną manufakturę wytwarzania bombek choinkowych.

 

Więcej…

WICHER WIEJE, DESZCZ ZACINA, JESIEŃ, JESIEŃ JUŻ!*

Pierwszy weekend kalendarzowej jesieni uczniowie klasy 4 opalenickiego „logistyka” wraz z opiekunami -  panią Małgorzatą Kurek i panem Mariuszem Stachowskim - spędzili w uroczym zakątku Pojezierza Wielkopolskiego nad malowniczym Jeziorem Chrzypskim.

Więcej…

DLA INFORMATYKA MICROSOFT ZA DARMO!

Projekt, dzięki któremu uczniowie technikum informatycznego naszej szkoły mogą całkowicie legalnie i za darmo korzystać z czołowych produktów programistycznych firmy Microsoft w ramach licencji edukacyjnej.

 

Więcej…

MIĘDZY WOŁYNIEM A PODOLEM – HISTORIA NIEDOKOŃCZONA

Projekt „Między Wołyniem a Podolem - historia niedokończona” rozpoczęła się 28 kwietnia bladym świtem. Wyruszyliśmy pociągiem do Poznania, gdzie przesiedliśmy się na bezpośredni pociąg do Przemyśla. 9-godzinna podróż upłynęła nam szybko i dość wygodnie.

 

Więcej…

LOGISTYCY NA TROPIE

18 kwietnia uczniowie opalenickiego technikum informatyczno-logistycznego (klasa 2) uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym LOGISTYKA działającym przy Politechnice Poznańskiej oraz w zajęciach historycznych „Zbrodnia i kara w dawnym Poznaniu” zorganizowanych przez grupę przewodników PoPoznaniu.pl.

Więcej…

BYĆ JAK SHERLOCK HOLMES

1 marca 2018 uczniowie klas pierwszych opalenickiego Technikum wzięli udział w wyjeździe do tzw. Pokojów zagadek w Poznaniu.

 

 

Więcej…

TURNIEJ CS:GO

Druga edycja szkolnego turnieju CS:GO zakończona. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn. Tym razem uczestnicy przyjechali do nas z Poznania, Buku, Torunia, Opalenicy, Nowego Tomyśla.

 

Więcej…

KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR 2017

Dnia 13 listopada 2017 grupa uczniów technikum informatycznego wzięła udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr na poziomie ponadgimnazjalnym.

 

Więcej…

MOJA WIZJA MIASTA PRZYSZŁOŚCI – KONKURS

Uczniowie Zespołu Szkół w Opalenicy uczestniczyli w konkursie „Moja wizja miasta przyszłości”, który organizowała Fundacja Kierunkowskaz. Przedmiotem konkursu było przygotowanie strony internetowej z wykorzystaniem hipertekstowego języka znaczników (HTML - ang. Hyper Text Markup Language). Projekt strony musiał być bezpośrednio związany z tematem przewodnim konkursu, tj. „Moja wizja Miasta przyszłości” i powinien  składać się ze strony głównej i nie mniej niż 3 podstron.

 

Więcej…

"ŁAPAJ" KRÓLICZKA

W pierwszy weekend jesieni młodzież uczęszczająca do klasy trzeciej opalenickiego technikum wraz z opiekunami, panią Małgorzatą Kurek i panem Mariuszem Stachowskim, wyjechała na jesienny biwak do Hotelu Łężeczki.

 

Więcej…

SALON MATURZYSTÓW

W poniedziałek 11 września 2017r miał miejsce wyjazd uczniów Zespołu Szkół w Opalenicy na Salon Maturzystów, który odbywał się w salach wykładowych Politechniki Poznańskiej. Udział w nim wzięły klasy 3A , 3B i 4TiL wraz z opiekunami: prof. Danutą Sochą, prof. Małgorzatą Wencel, prof.  Justyną Michalską oraz prof. Ewą Adamczak.

 

Więcej…

SCHOWAĆ SIĘ W ŁĘŻECZKACH

Na sportowo i wesoło uczniowie klasy 2 TIL spędzili czas w Łężeczkach. Był basen, siłownia i piłka nożna. Najwięcej jednak emocji wzbudziła nocna zabawa w chowanego, która była okazją do wspomnień z dzieciństwa.

Więcej…

BEZ BARIER

Taki mały, taki duży może w piłkę grać o czym przekonali się uczniowie klasy 1 TIL podczas pobytu w Łężeczkach. Poważny mecz rozegraliśmy z małymi sportowcami z drużyny piłkarskiej szkoły podstawowej.

 

Więcej…

ROZWÓJ KOMPETENCJI ZAWODOWYCH…

W letnim semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klas logistycznych i informatycznych wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu finansowanego ze środków UE „Kształcenie zawodowe to dobry wybór”. Najważniejszymi zadaniami planowanymi w projekcie to realizacja staży zawodowych, kursów zawodowych nadających kwalifikacje oraz zajęć pozalekcyjnych.

Więcej…

SZKOLNY TURNIEJ CS:GO

Pierwszy szkolny turniej CS:GO zakończony. Spośród 6 uczestniczących w turnieju drużyn w rozgrywce finałowej spotkały się drużyny:


Więcej…

OTRZYMALI ZASŁUŻONY CERTYFIKAT!!!

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2 naszego Technikum Informatycznego otrzymali certyfikaty CISCO IT Essentials.

 

Więcej…

AKADEMIA CISCO – KOLEJNA ODSŁONA!!!

Certyfikat IT – Essential

Każdy ranking zawodów z przyszłością posiada kilka pozycji związanych bezpośrednio
z kierunkiem informatycznym.

Technik informatyk
– to kierunek po ukończeniu którego każdy absolwent bez problemu znajdzie zatrudnienie.

Jak co roku rozszerzamy podstawową ofertę o możliwość uzyskania certyfikatu CISCO.
Uczniowie klas informatycznych rozpoczęli cykl zajęć związanych z działającą
w szkole Akademią CISCO.

Więcej…

TECHNIK INFORMATYK – JAK ZAWSZE WYSOKO!!! WYSOKA ZDAWALNOŚĆ EGZAMINÓW ZAWODOWYCH W SESJI STYCZEŃ 2017!

To już niemal tradycja – uczniowie naszego technikum Informatycznego po raz kolejny osiągnęli bardzo wysoki wynik - 83% zdawalności na egzaminie zawodowym.Tym razem bez problemu poradzili sobie z kwalifikacją E.14 Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami. Sukces tym większy – że średnia krajowa zdawalność tego egzaminu to 68,3%.

Gratulujemy wyników.

Grzegorz Kaczmarek

O WIENIAWSKIM INACZEJ...

28 marca 2017 roku klasa trzecia Technikum informatyczno - logistycznego odbyła zajęcia edukacyjne zorganizowane przez poznańskie lotnisko cywilne na Ławicy. Mało kto wie, iż pełna nazwa tego lotniska to Port Lotniczy Poznań - Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego (polski kompozytor i skrzypek).

Więcej…

PRZY ROZISKRZONEJ CHOINCE...

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. To czas, w którym przebywanie człowieka z człowiekiem jest niezastąpione. Te nasze szkolne wigilijne spotkania ukazują to szczególnie.

 

Więcej…

?LAPTOP NA BANK?

Uczniowie naszego technikum informatycznego wzięli udział  w ogólnopolskiej edycji konkursu pt. ?Laptop na bank", organizowanego przez Narodowy Bank Polski i Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji (RZPWE).

Więcej…

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk