• Aktualności

     • KONKURS UCZEŃ W AKCJI ROZSTRZYGNIĘTY
      • KONKURS UCZEŃ W AKCJI ROZSTRZYGNIĘTY

      • W dniu dzisiejszym (14.12.2023r.) w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, pana Mateusza Gałganka, zastępcę dyrektora oraz pana Henryka Pasikowskiego, specjalistę ds. współpracy z rzemieślnikami oraz pracodawcami. Okazją do spotkania stało się wręczenie nagrody naszemu uczniowi Antoniemu Górce z klasy 1tl za zdobycie 3. miejsca w konkursie fotograficznym UCZEŃ W AKCJI. Inni uczniowie biorący udział w konkursie oraz opiekun otrzymali pamiątkowe dyplomy.

     • „NAJWYŻSZĄ WARTOŚCIĄ NA ZIEMI JEST CZŁOWIEK”
      • „NAJWYŻSZĄ WARTOŚCIĄ NA ZIEMI JEST CZŁOWIEK”

      • W przededniu Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka uczniowie Zespołu Szkół w Opalenicy wzięli udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International – największej na świecie akcji na rzecz praw człowieka.

       Wydarzenie to pozwoliło młodzieży na zajęcie własnego stanowiska w słusznej sprawie, jaką jest obrona praw człowieka. W tym roku młodzież wraz z nauczycielami pisała listy w obronie tych, którzy odważnie przeciwstawiali się łamaniu praw człowieka, a teraz sami potrzebują wsparcia.

       Młodzieży zaangażowanej w akcję przyświecały słowa patrona opalenickiego liceum ogólnokształcącego, kard. Stefana Wyszyńskiego: „Prawo do wolności trzeba zachować i ochronić, a przez to obronić godność człowieka jako istoty rozumnej i wolnej; trzeba umieć się poświęcać i składać ofiary.”

       Maraton Pisania Listów to wydarzenie, które w naszej szkole odbywa się cyklicznie od kilku lat. W tym roku miało szczególny charakter ze względu na obchody jubileuszu 30-lecia Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież napisała łącznie 72 listy. W akcji wzięli udział przedstawiciele wszystkich typów szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół w Opalenicy: 1C LO, 2B LO, 4A LO, 4TL, 5TIL, 1B BS, 1C BS.

       Sprawcami całego zamieszania byli nauczyciele: Anna Czerwiec, Małgorzata Kurek, Natalia Walaszczyk i Mariusz Stachowski.

        

       Mariusz Stachowski

     • PODARUJ KSIĄŻCE DRUGIE ŻYCIE
      • PODARUJ KSIĄŻCE DRUGIE ŻYCIE

      • „Po to gromadzimy, abyśmy mieli co rozdawać" – powiedział Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński, który jest patronem naszego liceum od 1997 roku. Taki patron zobowiązuje do szczególnych działań zwłaszcza, że obchodzimy 30 – lecie istnienia szkoły. Jednym z „30 wyzwań na 30 – lecie" jest podejmowanie działań, które mają na celu różnorodne formy pomocy. Dlatego też w naszej szkole zorganizowana została akcja zbiórki książek pod hasłem „Podaruj książce drugie życie". W przedsięwzięcie, które trwało przez cały październik, zaangażowała się społeczność naszej szkoły. Zebraliśmy dużo pięknych i ciekawych książek, które zostały podzielone na pozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie przekazane do bibliotek w różnych placówkach m.in. Niepublicznej Szkole Podstawowej i Szkole Branżowej I st. w Chraplewie oraz Przedszkolu im. Janka Wędrowniczka w Wąsowie Oddział w Chraplewie. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele osób sięgnie po książki zebrane w naszej szkole, a czytając, poszerzy swoje horyzonty i zainspiruje się do pozytywnych zmian we własnym życiu.

       Akcja została bardzo ciepło przyjęta przez obdarowanych, a dowodem tego jest okolicznościowy dyplom z podziękowaniami dla naszej szkoły. Zamierzamy kontynuować takie akcje w przyszłości, gdyż czytanie jest kluczem do sukcesu, rozwija kreatywność i pogłębia wiedzę. Badania dowodzą, że jeśli uczeń lubi czytać i czyta dla przyjemności, po prostu sięga po książki, to ma to większy wpływ na jego sukces edukacyjny, dlatego – jeśli kupiłeś (-łaś) książkę, przeczytałeś (-łaś), daj jej drugie życie – przekaż dalej, bo warto. „Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym." – mawiał obrońca praw ludzi i niekwestionowany autorytet moralny – patron naszego liceum.

       Anna Czerwiec

     • WODÓR PALIWEM INTRALOGISTYKI
      • WODÓR PALIWEM INTRALOGISTYKI

      • W czwartek, 30 listopada 2023 roku uczniowie technikum logistycznego wzięli udział w spotkaniu online w ramach cyklu Logmeeting, którego tematem były rozwiązania przyszłości związane z napędzaniem pojazdów i zeroemisyjnością.

       Prowadzący wykład, pan Grzegorz Kurkowski z firmy STILL POLSKA, przedstawił WODÓR jako przyszłościowe rozwiązanie związane z napędzaniem pojazdów w transporcie bliskim oraz całym łańcuchu dostaw. W czasie wykładu młodzież dowiedziała się, że największe firmy w branży automotive bardzo mocno interesują się rozwojem napędu na bazie wodoru. Ważnym czynnikiem są tutaj zeroemisyjność silników wodorowych oraz szybkie tankowanie (połączenie zalet silnika elektrycznego i spalinowego). Prowadzący poruszył także tematykę dotyczącą rozwoju stacji wodorowych w Polsce (jedna jest zlokalizowana w Poznaniu), omówił założenia strategii wodorowej w Polsce oraz budowę i zasadę działania ogniwa wodorowego.              

       Mariusz Stachowski

     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU
      • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

      • Młodzież klas maturalnych spotkała się z przedstawicielami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Panem prof. UPP dr hab. Arkadiuszem Sadowskim oraz studentką 3. roku, którzy dzielili się cennymi informacjami dotyczącymi oferty edukacyjnej oraz życia studenckiego na ich uczelni.

       Przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego omówili szeroką gamę kierunków studiów oferowanych przez uczelnię. Przedstawili także unikalne programy, projekty badawcze oraz możliwości praktyk dostępne dla studentów.

       Podczas prezentacji poruszono kwestie związane z życiem studenckim - od aktywności studenckich po kwestie zakwaterowania i infrastruktury uczelnianej. Studentka z Uniwersytetu podzieliła się również swoimi osobistymi doświadczeniami, co było szczególnie ważne dla i przyszłych kandydatów.

       Przedstawiciele Uniwersytetu przybliżyli nam bogatą kulturę akademicką uczelni, prezentując różnorodne wydarzenia kulturalne, konferencje i projekty społeczne, w których studenci mogą uczestniczyć.

       Omówiono również szczegóły dotyczące rekrutacji, kryteriów przyjęć oraz terminów składania podań. Przedstawiciele dostarczyli informacji na temat wsparcia oferowanego kandydatom w procesie aplikacyjnym.

       Spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Przyrodniczego było nie tylko źródłem ważnych informacji, ale również inspirującym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Pozyskane wskazówki i perspektywy studenckie z pewnością będą pomocne dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów.

       Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Uniwersytetu Przyrodniczego za poświęcony czas i zaangażowanie w dzieleniu się wiedzą z naszą społecznością.

      • II ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ

      • Bardzo dobra wiadomość dotarła do nas z WSL w Poznaniu - mianowicie: do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez WSL w Poznaniu zakwalifikowali się uczniowie z naszej szkoły, a są nimi: Jakub Wężowski, Szymon Makowski - uczniowie klasy 4TL oraz Malwina Nowicka, Weronika Górczak i Zuzanna Cichacka - uczennice kl. 3TL.Przyszłym logistykom serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki, aby również kolejny etap olimpiady, który odbędzie się już 8 grudnia, okazał się dla nich także zwycięski!

     • WARSZTATY „PALETA, CZYLI JAK FORMUJEMY JEDNOSTKI PALETOWE”
      • WARSZTATY „PALETA, CZYLI JAK FORMUJEMY JEDNOSTKI PALETOWE”

      • W poniedziałek, 27 listopada 2023 r., uczniowie technikum logistycznego wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez studentów z zaprzyjaźnionego Koła Naukowego LOGISTYKA z Politechniki Poznańskiej.

       Tematem prowadzonego warsztatu była „Paleta - jak formujemy jednostki paletowe”. Prowadzący zajęcia przedstawili słuchaczom krótki zarys historyczny dotyczący palety, jej charakterystykę oraz znaczenie we współczesnym łańcuchu dostaw. W części ćwiczeniowej zajęć młodzież, pod czujnym okiem prowadzących, dokonywała skomplikowanych obliczeń matematycznych i formowała paletową jednostkę ładunkową.

       Prowadzącym serdecznie dziękujemy za przybycie oraz czas poświęcony dla młodszych adeptów branży logistycznej.

     • “I TY ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM”
      • “I TY ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM”

      • W tym przedświątecznym okresie ZS brał udział w zbiórce na rzecz akcji „I Ty zostań św. Mikołajem” organizowanej przez Fundację Dzień po Dniu – Pomagamy.

       Akcja miała na celu zakup 5000 prezentów dla żołnierzy i dzieci z Ukrainy.

       Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, odwiedzając wszystkie klasy i nauczycieli. Zainteresowanie było duże - puszka szybko się zapełniła.

       Chcieliśmy Wam gorąco podziękować za zaangażowanie. Macie wielkie serca!!!

       Pamiętajcie, że razem możemy więcej!

       Małgorzata Szukała

     • SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI WOJSKOWEGO CENTRUM REKRUTACJI W NOWYM TOMYŚLU
      • SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI WOJSKOWEGO CENTRUM REKRUTACJI W NOWYM TOMYŚLU

      • W środę, 22 listopada odbyło się spotkanie młodzieży klas maturalnych z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Tomyślu. Żołnierze zaprezentowali uczniom różnorodne możliwości służby wojskowej, omawiając ścieżki kariery, oferowane szkolenia, perspektywy rozwoju oraz korzyści związane z różnymi drogami zawodowymi w siłach zbrojnych.

     • POŁOWINKI 2023
      • POŁOWINKI 2023

      • Tegoroczne połowinki  odbyły się w "Klimkowej Osadzie" w Cichej Górze. Uczestnikami zabawy byli głównie uczniowie klas 3A LO i 3B LO  oraz osoby im towarzyszące.  Organizacją imprezy zajęła się uczennica klasy 3B LO, Anastazja Kaźmierowska, pomagała jej też Karolina Kluczyńska.

       Tego wieczoru młodzież prezentowała się niezwykle elegancko. Przykuwały wzrok oszałamiające kreacje dziewcząt oraz  gustowne stroje chłopców.

       Nasi uczniowie bawili się wyśmienicie do późnych godzin nocnych. Oto krótka fotorelacja.

        A.G.L.

     • „IRENA” – OPOWIEŚĆ O WALCE DOBRA ZE ZŁEM
      • „IRENA” – OPOWIEŚĆ O WALCE DOBRA ZE ZŁEM

      • Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek - nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.

       Irena Sendlerowa

        

       „IRENA” – OPOWIEŚĆ O WALCE DOBRA ZE ZŁEM

        

       - Podoba Wam się? – zapytałem uczniów w foyer Teatru Muzycznego w Poznaniu w czasie antraktu.

       - Szczerze…? – zapytała jedna z uczennic. W trakcie krótkiej pauzy, oczekiwaniu na to, co powie dalej, przyznaję, przemknęły mi przez głowę różne myśli... Na szczęście zaraz dodała – Bardzo mi się podoba!!!

       Takich opinii wysłuchałem więcej, bo dramat muzyczny „Irena” - w którym uczestniczyła 23 listopada 2023 r. młodzież klas humanistycznych (1A, 2A, 3A) oraz zainteresowani uczniowie innych klas liceum ogólnokształcącego (1B, 1D, 2B, 2D, 4B) i technikum (1TL1, 2TI, 3TI) Zespołu Szkół w Opalenicy (niemal 80 uczniów!) wraz ze swymi wychowawcami i nauczycielami (Iwona Klockiewicz, Justyna Michalska, Sabina Śmierzchalska, Piotr Marchewka) – mógł rzeczywiście zachwycać!

       „Irena” to opowieść o bohaterstwie Ireny Sendlerowej, heroicznej postawie innych Polaków, tragicznej sytuacji Żydów w czasie II wojny światowej. To historia o tym, kim jest człowiek, na czym polega dobro i co dzieje się z człowiekiem i światem, gdy ulega złu. A wszystko opowiedziane musicalowym językiem piosenek, dźwięków, tańca, choreografii, oryginalnych strojów i scenografii (także multimedialnej).

       Dramat muzyczny „Irena” dostarcza chyba wszystkim widzom (i tym młodszym, i nieco starszym), nie tylko wrażeń estetycznych, ale też porusza sumienia, pobudza wyobraźnię, skłania do refleksji nad kondycją współczesnego świata i nas samych.

        

       Piotr Marchewka

        

       Więcej na temat „Ireny” na stronie: https://teatr-muzyczny.pl/spektakle/irena/270

     • WIECZÓR Z POEZJĄ RELIGIJNĄ
      • WIECZÓR Z POEZJĄ RELIGIJNĄ

      • 22 listopada 2023 o godzinie 17.30 w ramach obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej w holu naszej szkoły odbył się wieczór z poezją religijną otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Dagmara Galas, Kacper Lemański, Julia Napierała, Klaudia Suchorska, Martyna Piskorska, Marta Grzegorz, Michał Kaczmarek i Mateusz Mądry przy wsparciu nauczycielek: Magdaleny Nawrotek i Danuty Szaroszyk-Socha przygotowali montaż słowno-muzyczny, którego tematem przewodnim była nadzieja. Wiersze m. in. Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Jana Twardowskiego przeplatały się z Biblią, rozmyślaniami Thomasa a Kempis i filozofią Seneki. Symboliczną inspirację dla całości przedstawienia dał wiersz Emily Dickinson:

       Nadzieja jest tym upierzonym
       Stworzeniem na gałązce
       Duszy - co śpiewa melodie
       Bez słów i nie milknące -

       W świście Wichru brzmi uszom najsłodziej -
       I srogich by trzeba Nawałnic -
       Aby spłoszyć ptaka maleńkiego,
       Co tak wielu zdołał ogrzać i nakarmić – (…)

     • 2. MIEJSCE NIKODEMA NOWICKIEGO Z KLASY SŁUŻB MUNDUROWYCH W MISTRZOSTWACH POLSKI W JIU-JITSU
      • 2. MIEJSCE NIKODEMA NOWICKIEGO Z KLASY SŁUŻB MUNDUROWYCH W MISTRZOSTWACH POLSKI W JIU-JITSU

      • Uczeń klasy służb mundurowych – 1B Liceum Ogólnokształcącego im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy - od kilkunastu lat trenuje brazylijskie jiu-jitsu, w którym odnosi coraz większe sukcesy. W listopadzie 2023 roku na Mistrzostwach Polski w Jiu-Jitsu w Warszawie zdobył wysokie 2. miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!

       Dyscyplina ta na naszym terenie jest popularna w odniesieniu do sztuk walki, ale większość rówieśników naszego srebrnego medalisty wybiera raczej piłkę lub kosza. Mimo że, jak każdy chłopak, Nikodem chciał zostać piłkarzem i jest wiernym kibicem FC Barcelony, zrozumiał, że brazylijskie jiu-jitsu daje o wiele więcej satysfakcji. Jak sam mówi - „to, co mam, zawdzięczam tylko sobie; to kształtuje mój charakter, w tym sporcie odnalazłem swoją pasję.”

       Pierwsze kroki na macie Nikodem stawiał w wieku trzech lat. Rok później oficjalnie zaczął treningi. Obecnie 14-latek trenuje w klubie Gold Crew w Grodzisku Wielkopolskim pod okiem trenera Patryka Gałkowskiego. Jednak przygodę z tą dyscypliną zaczynał w klubie Zenith Głuponie pod okiem Joanny Adamczak.

       Nikodem trenuje cztery, a nawet pięć razy w tygodniu. Same treningi są różnorodne, w zależności od dnia – np. ogólnorozwojowe, ale też polegające na doskonaleniu techniki, ćwiczeniu elementów zapasów czy rozwoju siłowego. Jego zaangażowanie, dyscyplina i systematyczność sprawiły, że nie jest to jedyny sukces Nikodema. Przy tej okazji warto wspomnieć, że we wrześniu tego roku zdobył 2. miejsce w Grapplingu (dyscyplina sportu wywodząca się z jiu-jitsu) podczas Mistrzostw Polski w Opolu. Nikodemie! Jeszcze raz gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!

       Elżbieta Mortka

     • ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU
      • ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

      • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, obchodzony jest corocznie w trzeci czwartek listopada. W dniu 21 listopada 2023 roku uczniowie liceum, technikum i szkoły branżowej ZS w Opalenicy uczestniczyli  zajęciach edukacyjnych na temat: „Szkodliwość palenia papierosów elektronicznych i tradycyjnych”. Szkolenie dla młodzieży poprowadziła pani Karolina Józefiak, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu.

       Podczas spotkania młodzież uzyskała informacje o szkodliwości palenia papierosów i e- papierosów, a także miała możliwość zapoznania się z urządzeniem Smokerlyzer, które służy do monitorowania zawartości tlenku węgla (CO) w wydychanym powietrzu.

      • INFORMACJA O TELEFONACH ZAUFANIA ORAZ INFOLINII WSPARCIA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ DOROSŁYCH

      • Informacja o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

       W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

       Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

     • PROJEKT SZKOŁA DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH - BEZPŁATNE KONSULTACJE
      • PROJEKT SZKOŁA DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH - BEZPŁATNE KONSULTACJE

      • W ramach projektu UNICEF (ASA), w którym udział bierze nasza szkoła, oferujemy dostęp do bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów, takich jak: psychiatrzy, psychoterapeuci, psycholodzy kliniczni, pedagodzy specjalni oraz asystenci kulturowi. Konsultacje będą prowadzone do 9 grudnia bieżącego roku. Pula dostępnych konsultacji jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

       Konsultacje są dostępne dla rodziców ,pełnoletnich uczniów oraz pedagogicznych pracowników szkoły. Podczas konsultacji można porozmawiać z specjalistą na temat niepokojących zachowań uczniów/dzieci, problemów zawodowych, relacji z dziećmi, trudnych emocji i podobnych kwestii.

       Warto zaznaczyć, że konsultacje są anonimowe, a do ich zapisania niezbędny jest specjalny kod, który może wygenerować nauczyciel specjalista- pedagog Romana Albrecht, psycholog Daria Jankowska (DDU), po zalogowaniu się do aplikacji projektowej. Kody można wykorzystać na stronie zapisów na konsultacje: https://asa.ibe.edu.pl/portal/konsultacje. Szkolni specjaliści będą przekazywać kody zainteresowanym rodzicom,  nauczycielom lub pełnoletnim uczniom, którzy chcieliby skorzystać z konsultacji, poprzez dziennik elektroniczny - Librus.

       Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości!

     • RADOŚĆ Z POMAGANIA
      • RADOŚĆ Z POMAGANIA

      • Kochani !!!

       Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, święta bardzo rodzinne i bardzo ciepłe. Przy tej okazji warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o innych. Dwa lata temu wystartowaliśmy ze zbiórką charytatywną, która miała być alternatywą dla obdarowywania się prezentami świątecznymi podczas wigilii klasowych. Zebraliśmy wówczas magiczną sumę 5005,50 zł. Magia nie opuściła nas też w zeszłym roku, ponieważ udało się uzbierać niewiarygodną sumę 9003,10 zł .W tym roku chcemy po raz trzeci powtórzyć tę akcję, szczególnie, że czasy są bardzo ciężkie, a potrzebujących jest coraz więcej.

       Prymas Polski Stefan Kardynał Wyszyński -  Patron naszej szkoły - w 1967 roku w liście pasterskim do wiernych pisał: „Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu jakbyś pragnął, aby tobie czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co ty jesteś winien innym (…). Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata.” Myślę, że te słowa, choć wypowiedziane dawno temu, są ciągle aktualne. Czasy są trudne i czasem nie myślimy o tym, że gdzieś niedaleko jakieś dziecko zmaga się z ciężką chorobą, walczy o życie, jego rodzice martwią się, jak zapłacić za drogie leki czy operację.

       Nierzadko, mimo że mamy XXI wiek, brak wrażliwości ludzkiej dotyka też zwierzęta; bywa, że traktowane są one jak rzecz, którą znudzony właściciel może wyrzucić lub zagłodzić. Jest mnóstwo zwierząt skrzywdzonych przez ludzi, zatem inni ludzie mogą tą krzywdę naprawić.

       Jeśli chcesz pomóc, zrezygnuj z prezentu klasowego, a przeznaczone na ten cel pieniądze przekaż dla potrzebujących. Może lepszym prezentem dla każdego z nas będzie radość z faktu, że komuś pomogliśmy? Może masz wielkie serce, duże możliwości i chcesz kupić prezent i wesprzeć zbiórkę.

       Pieniądze można przekazać do 19.12.2023 r. do p. Elżbiety Mortki lub do p. Małgorzaty Szukały. Zebraną sumę przeznaczymy dla Łukasza, który ma agresywnego guza mózgu. 19 listopada Łukasz obchodzi swoje jedenaste urodziny. Ze łzami w oczach oznajmił, że nie chce prezentu, chce być tylko zdrowy...Myślę, że Łukasza podniósłby na duchu fakt, że młodzież, zamiast prezentu klasowego, wspiera Jego leczenie…

       Część uzyskanego dochodu oddamy także na potrzeby wybranego schroniska dla zwierząt. Po zakończonej zbiórce ogłosimy oczywiście jej wyniki.

       Zachęcamy do otwarcia serc i liczymy na Was !!!

       Małgorzata Szukała
       Elżbieta Mortka