• ZBIÓRKA DLA POWODZIAN

• Tragedia, jaka spotkała mieszkańców południowej Polski z powodu niszczycielskiego żywiołu, jest ogromna. Dlatego właśnie społeczność naszej szkoły postanowiła włączyć się do zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla poszkodowanych. Akcja spotkała się z niezwykłym odzewem zarówno uczniów, ich rodziców, nauczycieli, jak i pracowników szkoły.

Zebrano liczne artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność o długim terminie przydatności do spożycia, żywność dla dzieci, butelkową wodę pitną, środki czystości i higieny oraz karmę dla zwierząt. W przeciągu czterech dni udało nam się zebrać dużo więcej niż oczekiwaliśmy. To kolejny dowód na to, że nasza społeczność szkolna potrafi jednoczyć się wokół ważnych spraw i nieść pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna. .Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji!

• OPALENICCY LICEALIŚCI NA SALONIE MATURZYSTÓW

• W piątek, 20 września, uczniowie klas czwartych liceum wraz z opiekunami wzięli udział w Poznańskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2024. W Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej  ofertę studiów przedstawiły maturzystom uczelnie z całego kraju. Młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami rekrutacji, kierunkami studiów i warunkami studiowania.

Uczniowie byli obecni również na spotkaniach przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, dotyczących zasad obowiązujących na egzaminie maturalnym w roku 2025 z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Podczas Salonu każdy zarejestrowany uczestnik mógł też odebrać publikację Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2025”.

• OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

• Z dumą informujemy, że uczniowie Technikum Informatycznego oraz Technikum Logistycznego w Zespole Szkół w Opalenicy osiągnęli bardzo wysokie wyniki na egzaminach zawodowych!

Potwierdza to, że ciężka praca, zaangażowanie uczniów oraz wsparcie i profesjonalizm naszych nauczycieli przynoszą wspaniałe efekty.

Niech ten wynik będzie motywacją do dalszego rozwoju i osiągania kolejnych celów!

• OBCHODY 85.ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W ASYŚCIE OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI

• 1 września 2024 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości upamiętniające 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Oprawę wojskową przygotowały, jak zawsze, klasy służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - klasa 2B, 3B i 4B.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych w kościele p.w. św. Mateusza. Wśród nich był oczywiście sztandar LO w Opalenicy.

Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy udali się na plac Piłsudskiego. To tam, pod Pomnikiem Walk i Męczeństwa poświęconym poległym i pomordowanym w powstaniu wielkopolskim oraz w czasie II wojny światowej, uczniowie klas służb mundurowych trzymali wartę, której uroczystej zmiany dokonała Anastazja Kaźmierowska – dowódca klas służb mundurowych. Po zmianie warty Anastazja złożyła meldunek Burmistrzowi.

Na ręce uczniów mundurówki liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów i znicze. Jedną  nich była delegacja z opalenickiego Zespołu Szkół, a także, co warto podkreślić, przedstawiciele z zaprzyjaźnionego miasta Storkow. Uroczystość uświetniała także swoimi występami Opalenicka Orkiestra Dęta.

• POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2024/2025 W ZS W OPALENICY

• Zaledwie przed chwilą żegnaliśmy się przed wakacjami, a już trzeba było stanąć znowu w progach Zespołu Szkół w Opalenicy, by rozpocząć nowy rok szkolny.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 (2 września 2024 r.) poprzedzone było Mszą św. w kościele p.w. św. Józefa w Opalenicy. Po niej uczniowie, nauczyciele i pracownicy pojawili się na przyszkolnym placu, aby wziąć udział w uroczystym apelu.

Prowadząca uroczystość, uczennica klasy 3A LO – Alicja Galas – przywitała wszystkich przybyłych, zwracając szczególną uwagę na „pierwszaków”.

W tym roku naukę w Zespole Szkół rozpocznie klasa: 1B LO (Oddział Mistrzostwa Sportowego), której wychowawcą została pani Małgorzata Wencel; 1TL (technik logistyk) z wychowawczynią panią Anną Czerwiec oraz 1ABS (Szkoła Branżowa I Stopnia) z wychowawczynią panią Hanną Krzyśków. W czasie uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

Uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły witała także w trakcie przemówienia Pani Dyrektor Irena Nawrocka, w której wystąpieniu dominowało słowo „pamięć”. Nie zapomniała przy tym o przyszłorocznych maturzystach, a także o uczniach, którzy w tym roku szkolnym zdawać będą egzaminy zawodowe. Kilka słów poświęciła również ofiarom II wojny światowej i innym bohaterom, którzy oddają życie w obronie swych Ojczyzn.

Kończąc swoje przemówienie życzyła:

Pamiętajmy więc, abyśmy nie zagubili swojej tożsamości. Uczyńmy ten rok szkolny motywacją dla zachowywania i pogłębiania pamięci tej indywidualnej, jak i zbiorowej. Dbajmy o naszą pamięć! Bez pamięci tylko… kochajmy! Niech pamięć nasza będzie po prostu dobra; krótka tylko w nielicznych wypadkach. Miejmy w pamięci to, co naprawdę ważne, a może kiedyś i my zasłużymy na czyjąś pamięć…. Tego życzę Wam, drodzy uczniowie, tego życzę Waszym rodzicom i nauczycielom, tego życzę wreszcie sobie…

Po odśpiewaniu Hymnu szkoły uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami. A od jutra czeka na wszystkich, ufajmy, kolorowa szkolna rzeczywistość….

PM